Ranking hostingów 2023

Znalezienie dobrego hostingu dla Twojej strony WordPress wymaga wiele wysiłku, wiedzy i pieniędzy.

Istnieje wiele różnych rodzajów hostingu: współdzielone, VPS, dedykowane… Ceny zaczynają się od 2,99 zł/mies. a kończą na tysiącach zł/mies.

Skąd zatem masz wiedzieć jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

Ranking hostingów pozwoli Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej witryny WordPress. Wykorzystaj dodatkowe kupony, a otrzymasz rabaty!

W tym artykule wybrałem najlepsze hostingi współdzielone, które najlepiej nadają się do małych i średnich witryn. Jeśli już posiadasz ruch większy niż 50 000 odwiedzających, możesz pomyśleć nad hostingiem dedykowanym lub VPS.

TOP 3 najlepsze hostingi w 2023

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu jest jego czas pracy bez przestojów, wydajność i szybkość.

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych hostingów w Polsce na rok 2022. Wybrałem je spośród 20 firm hostingowych.

# 1 miejsce: Zwycięzca testów

15% na pakiet SMALL z kuponem: WPMentor

ranking hostingów - THECAMELS
  • od 79 zł/rok
  • 10 GB- 2 TB
  • Transfer bez limitu
  • Support 24/7
thecamels

Thecamels jest jednym z najszybszych hostingów współdzielonych jakie testowałem. W testach osiągnąłem średni czas ładowania na poziomie 1,51 s przy stronie z dużymi obrazami bez optymalizacji.

Thecamels jest szybki ponieważ jego serwery są zoptymalizowane pod kątem WordPress.

Hosting Thecamels jest również niezawodny, bo średni czas pracy oscyluje wokół 99,98%.

Firma hostingwa Thecamels bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi głównymi systemami zarządzania treścią w tym WordPress, Drupal, Joomla, Magneto i OpenCart. Dzięki czemu jest bardzo doceniana przez twórców stron internetowych.

Firma oferuje różne plany hostingowe, a wszystkie zawierają darmowy certyfikat SSL LetsEncrypt, nielimitowaną ilość UU, brak limitu czasu trwania zapytania SQL, brak limitów połączeń do bazy, cPanel, nielimitowaną liczbę plików na koncie, dyski SSD i bezpłatną migrację witryny. Najtańszy plan „Mini” zaczyna się od 79 zł / rok.

Thecamels ma świetny zespół obsługi klienta z którym można się kontaktować 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo, telefonu, poczty email i wewnętrznego systemu zgłoszeń.

#2 miejsce: Najtańszy wybór dla WordPressa

Najtańszy hosting już za 4 zł/miesiąc

seohost
  • od 47 zł/rok
  • 2 GB – 1,2 TB
  • Transfer bez limitu
  • Support 24/7
seohost

Seohost jest jedną z najwyżej ocenianych firm hostingowych nie tylko ze względu na cenę, ale również przez ich czas działania i szybkość. Uptime wynosi 99,95 a szybkość ładowania strony 1.77 s.

Cena za najtańszy hosting współdzielony NVMe wynosi 47zł netto / rok i obejmuje takie funkcje jak pojemność 2GB, bezpłatne certyfikaty SSL Let’s Encrypt, zaawansowany Firewall i Anty DDoS, automatyczny instalator skryptów i aplikacji. Więc dla osób początkujących, którzy tworzą swoją pierwszą stronę internetową jest to najlepsza opcja. Transfer, bazy danych, konta pocztowe, ilość domen, ilość kont FTP bez limitów są już od najtańszego pakietu.

Seohost oferuje również darmowe przeniesienie danych, kopie zapasowe z dostępem do danych, dostęp SSH, niskie TTFB (Time To First Bit). To prawdopodobnie najlepszy dostawca hostingowy dla początkujących, bo jest szybki, bezpieczny łatwy w użyciu. W swojej ofercie mają również serwery dedykowane, VPS, hostingi SEO i reseller.

#3 miejsce: Wybrany przez WPMentor

Najlepsza współpraca hostingowa

jchost
  • od 49,99 zł/rok
  • 5 GB – 100 GB
  • Transfer 360 GB – 4,8 TB /rok
  • Support 24/7
jchost

Według danych Jchost ma świetny czas pracy (99,98%) i znakomitą prędkość 1.55 s.

JCHost jest dobrzez znany z wzorowej obsługi klienta, a jego baza użytkowników szybko rośnie. Wszystkie plany hostingowe JChost obejmują kreator stron internetowych, konta e-mail, SSl, codzienne kopie zapasowe i serwery LiteSpeed przygotowane specjalnie pod WordPress.

Najtańszy plan MINI kosztuje 49,99 zł / rok. Możesz hostować 5 witryn. Dodatkowo w planie jest 5GB powierzchni dyskowej, 5 kont email, 5 baz danych i 360 GB transferu rocznie.

JCHost oferuje szeroką gamę usług, w tym zarządzany hosting WordPress, Hosting Magneto i Reseller. Realizują również tworzenie sklepów i stron internetowych dla firm z całym wdrożeniem.

Co jeszcze warto rozważyć przy wyborze hostingu dla WordPress?

1. Limity przepustowości, przestrzeni dyskowej i kont e-mail

Pamiętaj, że jeśli chodzi o przepustowość i pamięć masową to zawsze są jakieś limity i nie należy się tylko tym kierować przy wyborze hostingu.

  • Najtańszy plan JCHost ma ograniczenia na 5 stron, 5 kont e-mail i 5 GB powierzchni dyskowej.
  • Thecamels w cenie 79zł/rok ma 5 GB powierzchni NVMe SSD, 50 GB transferu miesięcznie, 5 baz danych, 5 kont e‑mail, 5 domen
  • Jeśli potrzebujesz nielimitowany transfer to wybierz Seohost.

2. Cena za odnowienie jest często wyższa

Wiele firm hostingowych oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny przez pierwszy rok. Wielkie oczy możemy zrobić dopiero gdy zobaczymy fakturę za odnowienie usługi. Często jest kilkukrotnie wyższa niż cena początkowa. Ludzie zazwyczaj płacą wyższą kwotę, ponieważ zwykle nie chce im się przenosić całej strony na inny serwer.

Ten ranking hostingów nie zawiera firm, które praktykują takie chwyty marketingowe, po roku powinieneś zapłacić tyle samo ile w pierwszym roku. Oczywiście jeśli polityka firmy się przez ten czas nie zmieni, ale wtedy powinieneś zostać poinformowany o zmianach.

3. Przenoszenie witryn i migracje nie zawsze są bezpłatne

Co będzie jak wybierzesz hosting, który ci się nie spodoba? Najlepszy sposób to migracja witryny na inny hosting.

Przeniesienie witryny polega na przesłaniu plików i baz danych oraz skierowaniu DNS domeny do nowego hostingu. Zazwyczaj hosting do którego chcesz się przenieść zaoferuje Ci taką usługę za darmo. Thecamels i seohost zrobią to za darmo.

4. Gdy Twoja witryna się rozwinie…

Firmy hostingowe oferują różne typy hostingu. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz witrynę o małym ruchu to wybierz serwer współdzielony o których mówi ten ranking hostingów. To w zupełności wystarcza do utrzymania i prowadzenia z powodzeniem strony internetowej. Jeśli ruch w Twojej witrynie się zwiększy to wystarczy przejść na droższy pakiet, albo rozważyć migrację na VPS lub serwer dedykowany.

Hosting współdzielony – jest najlepszy dla nowych stron i blogów. W takim rozwiązaniu wszystkie strony różnych użytkowników są przechowywane na jednym fizycznym serwerze. Zasoby serwera takie jak pamięć masowa, przepustowość, pamięć RAM i moc obliczeniowa są współdzielone między użytkowników. To najlepsze rozwiązanie na początek i dla stron o małym ruchu. Patrz ten ranking hostingów /|\

Hosting VPS – rozwinięcie skrótu to wirtualny serwer prywatny. VPS jest podobny do hostingu współdzielonego pod względem szybkości i czasu pracy oraz przechowywania wielu witryn na tym samym serwerze. Zapewnia jednak znacznie więcej opcji dostosowywania, a także masz nad nim większą kontrolę. Możesz bardziej skalować zasoby serwera w zależności od potrzeb.

Cloud hosting – Hosting w chmurze to rodzaj usługi hostingowej, która umożliwia współpracę wielu komputerów, uruchamianie aplikacji i korzystanie ze wspólnych zasobów obliczeniowych. Witryny które są hostowane na takim serwerze, nie są ograniczone do jednej lokalizacji serwera.

Zarządzany WordPress – najlepszy dla witryn na WordPress o dużym natężeniu ruchu. Taki hosting obejmuje te same opcje co zwykłe hostingi, ale jego głównym celem jest optymalizacja wydajności strony WordPress.

Hosting dedykowany – zdecydowanie najlepszy dla dużych stron. Taki serwer zapewnia właścicielowi posiadanie całego serwera fizycznego na indywidualny użytek. Ten rodzaj usługi zapewnia możliwość obsługi dużego ruchu i dostosowania do swoich potrzeb w zakresie procesora, pamięci RAM, miejsca na dysku i oprogramowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z tym artykułem, w którym dokładnie opisuje jak wybrać odpowiedni hosting dla swojej strony.

Jeżeli chcesz zostawić swoją własną recenzję, możesz ją przesłać tutaj.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?