Jak zwiększyć ruch na blogu – 3 darmowe sposoby

Istnieją setki sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć ruch na swoim blogu. Jednak, by przyciągnąć duży ruch, musisz opracować długoterminowe strategie, które nie tylko przyniosą wymierne korzyści, ale także zapewnią stabilną ilość odwiedzin na Twojej witrynie. W tym artykule poznasz Trzy najważniejsze sposoby, dzięki którym jest to osiągalne.

1. Jak zdobyć obserwujących ?

Sieci społecznościowe zasadniczo obejmują integrację zarówno mediów społecznościowych, jak i serwisów społecznościowych. Aby skutecznie korzystać z wyżej wymienionych mediów, dobrze jest mieć konta dedykowane Twojemu blogowi w najlepszych sieciach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook czy Instagram.
Powodem, dla którego jest to tak ważne, jest to, że możesz łatwo udostępniać swoje wpisy na tych kontach, a jeśli Twoi obserwatorzy polubią tę treść, również oni udostępnią je i będą polecać znajomym i obserwującym.

To samo dotyczy serwisów społecznościowych. Najważniejsze to Digg, Reddit i StumbleUpon. Oprócz tego możesz brać udział w forach dyskusyjnych, odpowiadać na wszystkie komentarze czytelników, a także umieszczać link URL w swoim podpisie e-mail.  Grupy na Facebooku również są świetnym źródłem potencjalnego ruchu, wystarczy wyszukać grupy z Twojej branży, dołączyć i pomagać innym.

2. Treści o wysokiej jakości

Treść jest wszystkim. Głównym powodem, dla którego ludzie odwiedzają Twój blog, jest czytanie treści.
Jak więc sprawić, by był on tak zniewalający, że wciąż go czytają i wracają po więcej? Na początek powinieneś wymyślić chwytliwe nagłówki, a następnie wysokiej jakości treści, które korelują z nagłówkiem. Upewnij się także, że treść jest łatwa do odczytania, aktualna i regularnie publikowana.
Optymalizacja SEO jest ważna, jednak  jeśli treść jest świetna, nie ma sensu koncentrować się na samych słowach i frazach kluczowych. Jeśli dołączasz zdjęcia, nadaj im odpowiednie nazwy, aby podczas wyszukiwania zdjęć Twoje mogły pojawiać na górze. Ciekawym sposobem na zdobycie obserwujących cię osób, będzie poruszenie, kontrowersyjnych tematów, które prawdopodobnie rozognią wiele dyskusji.

Jak pisać teksty które się czytają i zarabiają?

W świecie blogów pytanie „jak pisać dochodowe treści” jest zadawane dosyć często. Ludzie zakładają blogi z różnych powodów. Najczęściej jednak słyszy się o pasji oraz czerpaniu satysfakcji ze swojego dzieła, choć równie ważne jest zarabianie pieniędzy. Prawda jest taka, że ​​pieniądze są motorem napędowym do działania dla każdego z nas. Jak przekuć pasję w dochód? Kilka sposobów na zarabianie na swoim blogu.

Blog o czymś, co kochasz

Wiele osób założy swoją stronę nie mając pomysłu na zamieszczaną na niej treść. Osoby umieszczające coś o czym nie mają pojęcia, w oczekiwaniu na zdobycie wielu followersów zazwyczaj stawiają na z góry przegrany już wyścig. Wyniki nigdy nie są imponujące.
Sekretem prowadzenia zwycięskiego bloga jest pisanie o czymś, co Cię naprawdę interesuję. Może to być gotowanie, zdrowy styl życia, szydełkowanie czy majsterkowanie. Skupienie się na swojej pasji pozwala lepiej łączyć się z rynkiem docelowym, gdyż Ty jak nikt inny rozumiesz cienie i blaski swojej własnej profesji.

Bądź autorytetem

Prawdą jest, że ulepszana wciąż technologia i dostępność wielu zasobów znacznie ułatwiły prowadzenie bloga. Niemniej jednak strategia się zmieniła. Dawniej znaczenie miała ilość, lecz historia zweryfikowała już dawno portale skupiające się na tej polityce, a ich zasięg został drastycznie obcięty. Jeśli chcesz zdobyć obserwujących musisz spojrzeć na aktualne trendy.
Wyszukiwarki zostały zmodyfikowane w celu identyfikacji treści, które są pomocne dla czytelników, co wymusza na twórcach rzeczywiste przekazywanie wiedzy w sposób konkretny, jasny i klarowny.
Bycie autorytetem to najlepszy sposób na zdobycie dużej liczby fanów.

Zidentyfikuj rynek niszowy

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć myśląc o zarabianiu na blogu, jest badanie słów kluczowych. Używać narzędzi, takich jak  Keyword Tool czy ahrefs jest niesamowicie pomocne w planowaniu, na które słowa kluczowe należy kierować ruch. To jest ważny krok.
Pozwala to skupić się na temacie, w którym jesteś najbardziej utalentowany. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na które pytania mógłbyś odpowiedzieć na swoim blogu oraz, które informację będą najbardziej użyteczne dla użytkownika.

Wiarygodność to klucz!

Duży odsetek blogerów czerpie dochody z nawiązania i podtrzymania pozytywnych kontaktów i współpracy. Partnerów przyciąga duży ruch na twojej stronie. Właściciel bloga nie powinien spieszyć się z żadną współpracą, gdyż powiązanie z firmą, która ma negatywny wizerunek publiczny, może obniżyć atrakcyjność bloga lub strony internetowej. Najpierw powinien sprawdzić, czy oprócz pieniędzy przyniesie to pozytywny wpływ dla jego własnej domeny.

To zawsze miłe uczucie, wiedzieć, że dodajesz wartości do czyjegoś życia. Może to być dzięki twoim pomocnym wskazówkom, unikalnej wiedzy lub po prostu poprawiając komuś humor. Nic jednak nie przebije radości z robienia powyższych rzeczy i zarabiania dzięki temu pieniędzy.

3. Promocje offline

Ostatnią strategią, która gwarantuje zwiększenie ruchu na Twojej stronie, są reklamy offline. Zasadniczo wymagałoby to umieszczenia linku URL na wizytówkach, z odpowiednią szatą graficzną. Następnie warto poinformować o tym znajomych, rodziny i kolegów, a nawet wziąć udział w konferencjach blogowych i innych wydarzeniach specjalnych.
Pomimo tego, że jest to trochę staromodny sposób wciąż ma bardzo duży wpływ, zwłaszcza jeśli chcesz wziąć udział w programach partnerskich lub znaleźć ciekawe osoby do współpracy. Zaowocuję to interesującymi projektami, które w efekcie przełożą się na Twój zasięg, a nawet dochód.

Realizacja tych trzech prostych strategii sprawi, że będziesz mieć nie tylko duży ruch, ale także znaczącą pozycję i autorytet w blogosferze. Konsekwencja w podejmowanej polityce prowadzenia Twojego bloga lub strony przyniesie niesamowity zwrot w niedługim czasie. Pamiętaj jednak o budowaniu swojego wizerunku w stabilny sposób tak, aby Twoi czytelnicy czekali na następne artykuły właśnie Twojego autorstwa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?