Content Marketing czyli jak zarabiać na swoim blogu?

Trudny i łatwy start! Nie taki wilk straszny jak go malują.

Twoja strona jest bardzo ważna, a jeśli prowadzisz ją z pasją to jeszcze lepiej, gdyż będziesz w stanie pracować nad nią, tak jak na to zasłużyła, lecz przychodzi ten moment, w którym pytasz siebie co ja z tego właściwie mam? Tutaj na scenę wkracza content marketing. Wszyscy właściciele blogów, którzy biorą swoje strony na poważnie muszą myśleć o rozpoznawalności i wizerunku.  Content marketing twojego bloga, sklepu czy strony internetowej oznacza udostępnienie go oraz dbanie o jego wizerunek, aby inni zainteresowani mogli go znaleźć i przeczytać czerpiąc z niego wiedzę, zysk lub prozaiczną przyjemność. Twoja strona istnieje, by spełniać potrzeby, jeśli nauczysz się tworzyć jakościowy content tym lepiej dla Ciebie oraz wizerunku Twojej strony!

O pieniądzach rozmawiajmy otwarcie! 

Przede wszystkim content marketing jest sposobem sprzedaży twojej strony, gdyż jest ona produktem, który ma za zadanie przynieść nam zyski. W postaci wyświetlonych reklam czy sprzedanych towarów, a może zachęcenia osób do brania udziału w szkoleniach ? Wszystko może być twoim produktem jeśli tylko nauczysz się go odpowiednio sprzedawać.

Świetnym przykładem jest tu blog. Może być o czymkolwiek, a i tak przyniesie niezłe zyski z reklam czy sprzedanych produktów tworzonych przez Ciebie. Istnieją również tzw. Ref-liks (Referent links) czyli frazy odsyłające do konkretnej strony, lecz w tym wypadku chodzi o np. sklep lub aplikację w której użytkownik ma możliwość zakupu danego produktu, z tym że Ty dostajesz od tego prowizję. Dogadaj się z kontrahentem, by twoim użytkownikom dał jakiś upust na towar zakupiony przez ten link i proszę! Wszyscy są zadowoleni! Dlaczego? Ponieważ oferujesz jakościowy content.

Praca zdalna jako źródło utrzymania

Prowadzenie działalności w domu poprzez blogi będzie wymagało stworzenia listy rynków, które mogą obejmować Twoje blogi. Przekonasz się, że poradzą sobie najlepiej, gdy będziesz mieć tylko jeden rynek na jednego bloga. Na przykład, jeśli masz witrynę o kotach, nie będziesz chciał zamieszczać niczego na temat telefonów komórkowych. Jest tak, ponieważ czytelnicy, którzy czytają Twój blog i odwiedzają go, aby dowiedzieć się więcej o kotach, nie będą więc zainteresowani tematem sprzętu RTV.

Po przezwyciężeniu problemu trafności, okaże się, że jest to prostsze niż myślisz. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by założyć blog o zwierzętach domowych, a następnie blog o wszystkich zwierzętach domowych, które chcesz uwzględnić. Co więcej, warto rozważyć stworzenia sieci blogów!

Siła przebicia przez gąszcz konkurencji!

Aby zarabiać na życie dzięki swoim stroną, musisz znać każdy aspekt content marketingu. Musisz wiedzieć, co należy zrobić, aby zachęcić czytelników do strony, jak pisać o rzeczach, które promujesz i jak awansować w rankingach wyszukiwarek. Doprowadzi to do zwiększenia poczytności i zarabiania na tym, prowadząc firmę zdalnie.

Jednym z dużych aspektów marketingu blogów jest SEO, czyli nic innego jak optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. Polega ona na pisaniu bloga, tak aby wyszukiwarki go znalazły i uszeregowały go tak wysoko, jak to tylko możliwe. Co również prowadzi do większego ruchu na twojej stronie.

Jeśli nie masz czasu, aby nauczyć się SEO i zastosować go we wszystkich swoich blogach, zatrudnienie kogoś, kto to zrobi, może być czymś, co warto rozważyć. Zwłaszcza jeśli problemem jest czas. Jeśli jesteś osobą, która woli zaoszczędzić pieniądze, przy czym chce uzbroić się w wiedzę odsyłam cię do tego artykułu, w którym tłumacze czym jest SEO i jak to się je.

Czego nie zrobisz sam, zrobią za Ciebie inni! 

Outsourcing dużej części pracy jest czymś, do czego musisz się przyzwyczaić, jeśli planujesz zarabiać znaczne pieniądze na swoich blogach. Możesz zatrudnić blogerów lub pisarzy, którzy mogą pisać treści do Twoich blogów i kogoś, kto może komentować blogi, by zrecenzował twój jednocześnie podając do niego link.

Rozłóż wszystkie obowiązki na arkuszu kalkulacyjnym i zdecyduj, jak często każda rzecz musi być zrobiona dla każdego bloga. Dzięki temu będziesz lepiej zorganizowany i dowiesz się, co należy zrobić, a także ustalić priorytety. Okaże się bowiem, że pewne blogi są dla Ciebie mniej ważne, niż inne, a finanse mogą pozwolić na skupienie się na najważniejszych. Co ważne, nie pozwól sobie na rozdrabnianie się!

Pamiętaj, że lepiej porządnie zadbać o jeden blog, niż po części o pięć, ponieważ te strony, na których skupiasz się najbardziej przyniosą największe zyski. Przecież nikt nie zapyta dlaczego ten produkt ma niepełny opis lub nieciekawe zdjęcia, tylko najzwyczajniej go nie kupi. Korzystanie z arkusza kalkulacyjnego pomoże ci również śledzić, kto co robi i powstrzyma Cię od proszenia więcej niż jednej osoby o wykonanie tej samej pracy, co zmniejszy twoje wydatki.

Posiadanie swoich stron nie różni się niczym od żadnej innej pracy w domu. Dostaniesz tyle, ile w nie włożysz. Jeśli poświęcisz tylko kilka godzin tygodniowo na swoich blogach, nie możesz oczekiwać, że zarobisz na nich tyle, co w pełnym wymiarze godzin. Jednak konsekwentność i praca na blogach przyniesie Ci wszelkie szanse na długoterminowy zarobek niemałych pieniędzy. Odkryjesz również, że nie ma lepszego samopoczucia na świecie niż posiadanie pracy, która niemal natychmiast reaguję na twój wkład i zaangażowanie.

Pamiętaj tylko, aby zacząć od rozrysowania swojego planu i ciężko pracować, by osiągnąć to, czego się podjąłeś. To wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w content marketingu i uzyskać dochód, o którym marzysz. Cała twoja ciężka praca się opłaci, jeśli będziesz wytrwały i pracowity.

Oszuści czają się na każdym kroku!

Posiadanie swoich stron to coś, co cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem w świecie online. Wiele osób na całym świecie prowadzi blogi i ma sklepy internetowe. Niezależnie od tego, czy chcesz pisać o rzeczach osobistych, czy o interesach,a może do promocji produktów lub usług. Sposób korzystania ze strony zależy wyłącznie od Ciebie. Należy jednak pamiętać o oszustach, których lepiej unikać, oraz o tym, czego należy się wystrzegać, próbując promować swoją stronę.

Content marketing lub naprawdę jakikolwiek marketing nie jest pozbawiony półświatka pełnego oszustów, podobnie jak wszystko inne, co robisz w życiu. Zawsze jest ktoś, kto chce oszukać kogoś innego i wziąć pieniądze od tych, którzy jeszcze nie mają doświadczenia.

Co możesz zrobić, aby się zabezpieczyć?

Najlepszym sposobem ochrony przed oszustwami marketingowymi jest poznanie ich charakteru pracy. Chociaż może to być trudne, ponieważ oszustwa zmieniają się tak samo, jak zmieniasz ubrania, po prostu czytaj o nich by dowiedzieć się, na co należy uważać.

Wiele razy, gdy pojawia się nowy rodzaj wyłudzania pieniędzy, przekonasz się, że ktoś o nim napisał, by Cię ostrzec. Upewnij się więc, że sprawdziłeś, w co się pakujesz. Przeprowadź badania, które wykluczą, że ten sposób marketingu nie jest oszustwem. Zapytaj innych, czy słyszeli o czymś, czym jesteś zainteresowany. Uzyskaj informacje zwrotne od innych sprzedawców, aby uzyskać najlepsze wyniki. Zapytaj ich, czy mają rekomendacje lub znają legalne miejsca, w końcu chodzi o twoje pieniądze.

Ochrona środków PayPal

Jeśli zostałeś oszukany, raczej niewiele już można zrobić, poza tym, że się o tym dowiesz. Pamiętaj jednak, że jeśli zapłaciłeś komuś za pośrednictwem usługi Paypal, masz limit czasu na odzyskanie pieniędzy i zamrożenie konta oszustów, choć niestety nie zawsze to działa. Wszyscy oszuści zdają sobie z tego sprawę i pracują szybko, aby nie dać się złapać. W takim przypadku naprawdę nie można zrobić nic więcej poza powiadomieniem właściwych władz i podliczeniem strat.

Pamiętaj, że pomimo istnienia oszustów istnieje wiele uzasadnionych zasobów, z których możesz korzystać i są godne zaufania. Najlepszym co możesz zrobić, będąc nowym w świecie marketingu internetowego, jest zapytać i dowiedzieć się, kto jest najlepszy lub jak dużo osób potwierdza prawdziwość oferty. Takie postępowanie często oszczędzi twój czas, nerwy i ciężko zarobione pieniądze.

Poproś o referencje lub o portfolio i upewnij się, że otrzymujesz to, za co zapłaciłeś. Warto jest zweryfikować o czym mówi dana osoba, a nawet zadzwonić do ludzi, którzy korzystali z usług tego typu. Na dłuższą metę nie pożałujesz, a wydane przez ciebie pieniądze zwrócą się z nawiązką w postaci wyświetleń oraz satysfakcji odwiedzających.

Na spacer Tam i z powrotem! 

Posiadanie strony internetowej tak, by była widoczna wcale nie jest tak proste jakim mogłoby się zdawać. Wiele osób myśli, że wystarczy założyć sklep i już, będzie się sprzedawać. Nic bardziej mylnego! Internet rządzi się swoimi prawami i jeśli chcesz do niego dołączyć musisz się dostosować, by wbić się na szczyt. Jak to zrobić?

Sieć linków

Bardzo ważną częścią SEO jest budowanie sieci linków. W przypadku stron internetowych dzielimy je na wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze z nich mają ułatwić użytkownikom ruch w stronie, by po przeczytaniu jednego wpisu nie uciekli, a zamiast tego znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania u nas. Jest również drugie zastosowanie tych linków, o których zbyt często się nie mówi. Mowa tu o ROBOTACH przeglądarki. Wchodzą one na naszą stronę, żeby sprawdzić jej funkcjonowanie. Sprawdzają między innymi ich czas ładowania, ilość i długość postów i wiele innych rzeczy o czym  więcej piszę w artykule o pozycjonowaniu strony. Testują na niej również poruszanie się po stronie, a robią to za pośrednictwem wyżej wymienionych linków wewnętrznych, następnie zapisują to bazie danych i na tej podstawie pozycjonują Twoją stronę.

Linki zewnętrzne

Drugi rodzaj to linki zewnętrzne, czyli takie, które odsyłają do innych stron ale i takie, które odsyłają z zewnątrz do Twojej strony. Co ważne, warto  zwrócić uwagę do jakich stron prowadzi ruch oraz z których przychodzi do twojej. Czym wyżej pozycjonowana jest strona tym lepiej, lecz jeśli wyszukiwarka stwierdzi, że dana strona jest podejrzana, również Twoja strona spadnie w rankingu.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zbudować dużą bazę użytkowników, kilka linków nie wystarczy! Ich ilość będziesz powiększać przez całe życie strony i choć, możesz zrobić sobie od tego przerwę to zawsze ma to wpływ na wyświetlenia strony. Podsumowując, im więcej jakościowych linków tym lepiej.

Szybciej, mocniej, prężniej…

Jeśli to możliwe, dodawanie filmów do bloga jest również świetną techniką, która ma wpływ na atrakcyjność artykułów zarówno dla użytkownika jak i robotów przeglądarki. Dzieje się tak, ponieważ możesz odesłać użytkownika swojej strony do katalogów wideo takich jak YouTube. Jeśli więc są jakieś filmy, które pasują do rynku Twojego bloga lub sklepu, dodanie ich będzie korzystne.

Jeśli masz fundusze na kampanię marketingową, zdecydowanie powinieneś użyć ich do przesłania strony do płatnych katalogów. Google ufa płatnym witrynom i wie, że pieniądze zostały wykorzystane na przeniesienie Twojej strony na te witryny.

Korzystanie z komunikatu prasowego jest kolejnym niesamowitym sposobem na uzyskanie wyświetleń. Za opłatą możesz napisać go na temat swojego bloga, a następnie przesłać do wszystkich popularnych serwisów prasowych. Twój blog otrzyma wiele odwiedzin z komunikatu prasowego, a powiązanie go z tego rodzaju stronami znacznie poprawi pozycję strony. Chociaż koszt wszystkich komunikatów prasowych waha się od firmy lub osoby, często są one przystępne i łatwo mieszczą się w budżecie marketingowym, jakim dysponujesz.

Grupy na Facebooku

Ponadto, jeśli jesteś ekspertem na swoim rynku, nie powinieneś mieć problemów z przyciąganiem nowych czytelników do swojego bloga, dzięki wykorzystaniu grup na Facebooku. Może to być również świetny sposób na promocję strony internetowej i zdobycie uznania, a co za tym idzie poprawy jej wizerunku.

Znajdź inne blogi, które są na tym samym rynku, co twój, i napisz kilka komentarzy nie ukrywając, istnienia Twojej strony. Spowoduje to przeniesienie czytelników do Ciebie. Szybko zaobserwujesz zwiększenie ruchu, gdyż jesteś powiewem świeżości na rynku już dobrze znanym, co jest Twoim największym atutem !

Trzymając się tych wszystkich aspektów, które wymieniłem w tym artykule, Twoja strona zyska sporo wyświetleń, lecz nie zapominaj o cierpliwości i wytrwałości, bo te dwie cechy content marketing lubi najbardziej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?