Praca zdalna czyli prosty sposób na zarabianie!

Praca zdalna – Jak zacząć ?

Każdy z nas odczuwa trudności życia codziennego. Niejednokrotnie wynika to z zawodu, który wykonujemy, a zwłaszcza z ustalonych ram, w których musimy się zmieścić. Bardzo często praca na etacie z początku wydaje się nam pięknym zamkiem, który chcemy zdobyć za wszelką cenę, by następnie stał się naszą wieżą, a szef smokiem strzegącym jej bram.
Jeżeli odczuwasz ten właśnie dyskomfort spowodowany ograniczeniami pracy na etacie w dużej korporacji, być może czas poszukać alternatywy ?

Praca zdalna – sposób na zarabianie z domu.

Dobrym pomysłem jest przekonać się samemu, który zawód jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli nigdy wcześniej nie decydowałeś się na tego typu formę zarobku, potraktuj to jako sposób na dorobienie kilkuset złotych do budżetu domowego.
Jest to idealny test dla Twojej samodyscypliny oraz próba wzbogacenia się niskim kosztem. Ponadto, Twój szef nie musi o niczym wiedzieć, więc nie musisz stresować się nagłą zmianą w Twoim życiu.

Gdzie zamieszczać teksty ?

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody jako Copywriter jest korzystanie ze stron pośredniczących. Pozwoli ci to na swobodną naukę podstaw pozycjonowania, Content marketingu oraz co najważniejsze rynku, w którym będziesz się poruszać.
Pracowałem na wielu różnych stronach pośredniczących między Copywriterem, a klientem i z przyjemnością mogę Ci polecić moje 3 ulubione i sprawdzone platformy.

GiełdaTekstów.pl – wolność jest najważniejsza !

Osobiście bardzo podoba mi się podejście tej strony do Copywriterów. Każdy jej użytkownik może wykonywać zlecenia z określonymi wytycznymi co do długości tekstu oraz tematu, w który ma być on napisany. Niemniej nie to jest tutaj głównym atutem.
Strona ta pozwala jak to na typowej giełdzie, zamieszczać dowolny tekst o wybranej przez nas tematyce i długości. Ba ! Możemy nawet go sami wycenić podłóg naszych upodobań.
Oczywiście, na początku, gdy będą to Twoje pierwsze teksty, nie osiągną one wysokich cen, lecz z czasem, gdy wyrobisz sobie odpowiednią renomę, będą one coraz droższe. Pokazuję to ten wykres:

GiełdaTekstów Statystyki

Dowolność w pisaniu pozwala na zamieszczanie tekstów zgodnie z naszym humorem danego dnia. Jeżeli masz ochotę pisać o psach. Pisz ! Rynku papierów wartościowych ? Cudownie ! Modelowaniu fryzur ? Świetnie !
Jeżeli tekst jest wyceniony rozsądnie, a treść zgodna z zasadami języka polskiego, prędzej czy później się sprzeda.
Jedyne na co musisz się zdecydować to czy pisać tekst Preclowy, Zapleczowy czy pełnoprawny Artykuł.
Pewnego dnia pod wpływem rozmowy o zanieczyszczeniu powietrza we Wrocławiu napisałem ten tekst Preclowy:

GiełdaTekstów Precel

Sprzedałem ten artykuł za 3 punkty (złotówki). Wstawiłem go 01.11.2019, natomiast  zakupiony został 29.11.2019.

GiełdaTekstów Analiza Tekstu

Tworząc sobie bazę tekstów oczekujących na zakup możesz pisać to na co masz ochotę jednocześnie osiągając stały zysk. Kluczem pracy w domu jak zawsze jest cierpliwość.

O czym pisać ?

Jeśli nie masz pomysłu o czym pisać, tutaj również portal wychodzi ci naprzeciw oferując statystyki zapotrzebowania (kolor czerwony) oraz ilości dostępnych w danym temacie artykułów (kolor niebieski).praca zdalna

Szybko można dostrzec, że najszybciej sprzedadzą się teksty w tematyce Biznesowej i Ekonomi, Finansów i Bankowości oraz Internet i Usługi internetowe. Nikt jednak nie zabroni Ci pisać o Domu czy Sporcie, jednak te teksty prawdopodobnie będą oczekiwać odrobinę dłużej na zakup.

Te wszystkie aspekty wyróżniają moim zdaniem ten portal jako najlepszy dla początkującego Copywritera oferując mu możliwość do swobodnego uczenia się na swoich błędach niemalże bez konsekwencji. Sam dostrzeżesz co się sprzedaje, a co nie, jednocześnie nie szkodząc zleceniodawcom źle wykonanymi ofertami.

UseMe jako rynek dla Freelancerów.

Serwis UseMe jest o tyle wyjątkowy, że pasuję do każdej dziedziny zainteresowań, którą tylko lubisz. Możesz tam wykonywać figurki, rysunki, rzeźby, pisać programy, budować całe strony internetowe, tłumaczyć teksty, a co najważniejsze dla nas pisać artykuły na zlecenie. Oto kilka przykładów:

Useme Oferta

Jak widać często ceny trzeba negocjować ze zleceniodawcą, choć to akurat uważam za duży plus, ze względu na możliwość narzucenia swoich stawek. Zleceń jest bardzo dużo co pozwala na wybieranie najciekawszych dla siebie.
Niemniej uważam, że oferta 150 PLN za 4000 znaków jest bardziej niż atrakcyjna, za pracę, którą lubisz.

Czy tylko praca zdalna ?

Znajdziesz tutaj również prace na stałe, gdyby wykonywanie okazjonalnych zleceń nie satysfakcjonowało Cię, a Twoje umiejętności oceniasz na zaawansowane. Pozwala to na zakorzenienie się w rynku, który polubiłeś jednocześnie nie zamykając się w etacie.
Czasem można trafić na zlecenia, w których trzeba będzie wykonywać cykliczne teksty wysokiej jakości, co wymaga niezbędnej wiedzy w danej tematyce. Ten sposób pracy zdalnej dalej pozostawia Ci wolność w działaniu jednocześnie pozwalając skupić się na konkretnych artykułach.

UseMe uważam jako odpowiedni portal dla już bardziej doświadczonych Freelancerów, którzy nacisk stawiają na swoją niezależność. Jeżeli potrafisz wycenić swoją pracę rozsądnie to jest to serwis właśnie dla Ciebie.

TextBookers – Udowodnij ile potrafisz !

Na tej stronie trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż na początku będziesz musiał przejść przez weryfikację w postaci tekstu próbnego. Gdy już otrzymasz wiadomość o pozytywnym rozpatrzeniu twojego artykułu, otrzymasz range początkującego Copywritera co pozwoli ci pisać jedynie teksty Preclowe.Textbookers tekst próbny
Jednak, gdy już wykonasz kilka zleceń, spodziewaj się awansu w hierarchii portalu co pozwoli ci na tworzenie dłuższych oraz bardziej rozbudowanych artykułów.

Jest tak ponieważ administracja chce się przekonać ile rzeczywiście potrafisz, gdyż nastawieni są głównie na jakość tekstów.

Awans otrzymujesz wraz z ocenami od zadowolonych klientów, więc przyłóż się do swojej pracy !

Niemniej nie czyni go to gorszym portalem na start, a jedynie zmusza do cierpliwego awansowania po szczeblach drabiny. Dodatkowymi atutami na pewno są z góry wyznaczone cenniki, które pozwalają na komfortowy start dla osób jeszcze niezapoznanych z rynkiem i zasadami, którymi rządzi się praca zdalna.

Masz jakieś pytania ? Pisz w komentarzu !

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?