Wtyczki do WordPress – 7 niezbędnych wtyczek

Przedstawię Ci siedem wtyczek do WordPress, które są niezwykle przydatne przy prowadzeniu własnej strony. Posiadanie właściwych wtyczek na swojej stronie ułatwia administrację, marketing, poprawia bezpieczeństwo i ogólnie całe zarządzanie stroną. Warto jednak pamiętać, że nadmiar wtyczek znacznie spowalnia ładowanie strony.

Istnieje blisko 55000 wtyczek dla WordPress’a, dlatego większość użytkowników na pewno znajdzie odpowiednią dla swojej strony.

1. Contact Form 7

Na każdej stronie powinien być formularz kontaktowy, ponieważ znacznie ułatwia potencjalnym klientom kontakt z Tobą. Contact Form 7 jest bardzo prostą wtyczką, dlatego że za pomocą kilku kliknięć możemy stworzyć różnego rodzaju formularze kontaktowe, subskrypcji email, zamówień online, ankiety.

Stworzyłem osobny artykuł poświęcony w całości tej wtyczce: Formularz kontaktowy WordPress – Contact Form 7

2. YoastSEO

Dzięki SEO możesz zdobyć więcej odwiedzin z wyszukiwarki Google. YoastSEO pomoże Ci lepiej zrozumieć całą zasadę pisania artykułów pod wyszukiwarki. Ocenia również czytelność i w większości przypadków sprawdza się świetnie, chociaż niektórzy mogą narzekać, że ogranicza wolność literacką.

YoastSEO pomaga też połączyć Twoją witrynę z Google Search Console, dodawać metatagi, tworzyć mapę witryny. W łatwy sposób będziesz mógł stworzyć przekierowania 301. Wykrywa zmiany adresów URL i tworzy automatyczne przekierowania, dlatego nie będziesz miał żadnych uszkodzonych linków na stronie.

3. UpdraftPlus

Świetne narzędzie do tworzenia kopii plików, bazy danych i ich przywracania.  Niezbędna wtyczka na każdej stronie, dzięki której za pomocą kliku kliknięć możemy stworzyć kopię w chmurze.

Wtyczka pozwala zapisać dane na: Dysku Google, Amazon S3, Dropbox, UpdraftVault, Rackspace Cloud, DreamObjects, OpenStack Swift, FTP i e-mail.\

4. Sucuri

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Sucuri to darmowy skaner antywirusowy, który pomoże Ci znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na Twojej stronie. Zapora firewall jest jednak tylko w wersji płatnej (premium).

Ostatnio wiele stron zostaje zawirusowanych złośliwym oprogramowaniem, dlatego to kolejna niezbędna wtyczka do WordPress’a.

5. Google Analytics Dashboard for WP (GADWP)

Chyba każdy właściciel strony chce wiedzieć jak dużo osób odwiedza jego stronę. Ta wtyczka pozwoli Ci przeglądać statystyki Google w panelu administracyjnym. Wystarczy połączyć konto za pomocą kodu śledzenia od Google.

Bardzo wygodna wtyczka, bo nie trzeba za każdym razem wchodzić na stronę analityki googla i tam przeglądać statystyki.

6. Akismet antyspam

Ochrona przed spamem to kolejna bardzo istotna kwestia w WordPress. Bez żadnej ochrony antyspamowej Twoją stronę zaleją tysiące komentarzy dodawanych przez boty. Możesz oczywiście je usuwać, wrzucać do spamu ręcznie, ale jest to strasznie pracochłonne. Lepiej to zautomatyzować.

Akismet rozwiązuje sprawę spamu więc nie będziesz musiał się tym przejmować, po prostu zainstaluj tą wtyczkę i oszczędź sobie czasu.

7. W3 Total Cache

Wtyczka bardzo przyspiesza ładowanie strony. Jest odpowiedzialna za szybsze buforowanie pamięci podręcznej strony, bazy danych, przeglądarki. Wtyczka zdecydowanie skróci czas ładowania strony i poprawi wydajność.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?