Motywy SEO dla WordPress – TOP 5

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona widniała na wysokich pozycjach w Google musisz skoncentrować się na wielu rzeczach, takich jak np.: odpowiedni dobór słów kluczowych, dobrej jakości treść czy pozyskiwanie linków.

Na samym początku jednak skup się na wyborze odpowiedniego motywu, ponieważ ułatwi Ci to późniejsze pozycjonowanie strony. Będziesz miał dobrze zoptymalizowaną stronę już od samego początku co zapewni Ci doskonały start.

Wiele osób tworzy proste wizytówki firmowe na rozbudowanych motywach, a to całkowicie bez sensu, ponieważ większość możliwości takiego motywu nigdy nie zostanie wykorzystana. Szybkość ładowania strony jest bardzo istotna, a rozbudowany motyw często wymaga wielu wtyczek dodatkowych więc naturalnie ta szybkość spada – i to bardzo.

Na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego motywu SEO dla Wordress’a?

Jest kilka rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego motywu SEO. Opisze je tutaj krótko:

Kod źródłowy

Wyszukiwarki pobierają informacje o stronie z jej kodu źródłowego i dzięki temu mogą lepiej zrozumieć całą strukturę. Jakość kodu może przełożyć się na prezentację w wynikach wyszukiwania.

Szybkość

Wiadomo, im szybciej tym lepiej. Google zwraca uwagę na szybkość ładowania witryny i bezpośrednio przekłada się to na ranking w wyszukiwarce. Oczywiście dla użytkownika jest to równie ważne, ponieważ nikt nie chcę przeglądać strony która zbyt długo się wczytuje, więc wpływa to również na współczynnik odrzuceń.

Nagłówki

Nagłówki są ważne tak samo dla wyszukiwarek jak i dla użytkowników. Porządny motyw SEO będzie miał odpowiednio zoptymalizowane nagłówki (H1, H2…).

Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne umożliwia użytkownikom śledzenie aktualnej lokalizacji w witrynie. Odpowiednia nawigacja (breadcrumbs)  pomaga lepiej zrozumieć wyszukiwarkom strukturę Twojej strony, a użytkownikom pozwala wygodniej poruszać się po witrynie.

Responsywność

Warto zwracać ogromną uwagę na to, aby Twoja strona doskonale prezentowała się na urządzaniach mobilnych, bo prawdopodobnie to właśnie z tych urządzeń będziesz generował większość ruchu.

Dobry motyw SEO dla WordPress’a musi być responsywny – to już w zasadzie standard od dłuższego czasu.

AMP

Skoro mowa o urządzeniach mobilnych to trzeba wspomnieć również o projekcie Google, który ma na celu przyspieszenie ładowania stron na urządzeniach mobilnych. Dzięki AMP Twoja strona otworzy się natychmiast.

Aktualizowanie dat

Ważne aby motyw wyświetlał datę zaktualizowanej treści, a nie datę pierwszej publikacji. Google lubi aktualizowane treści, więc pokaż wyszukiwarce i użytkownikom, że regularnie aktualizujesz swoją stronę. Pomoże Ci to zdobywać lepsze pozycje!

Motywy SEO dla WordPress – TOP 5

1. MagPlus

MagPlus to nowoczesny i lekki motyw WordPress. Motyw jest intuicyjnym szkieletem do tworzenia niesamowitych, świeżych stron internetowych. MagPlus sprawia, że ​​projektowanie i dostosowywanie jest bardzo łatwe i intuicyjne. Pozwól, aby Visual Composer wykonał za Ciebie większość pracy dzięki 40 stronom demonstracyjnym i 150 niestandardowym elementom.

Większość użytkowników korzysta teraz z internetu na urządzaniach mobilnych. MagPlus zapewnia funkcjonalność AMP dla Twoich artykułów i postów. Zwiększona wydajność SEO napędza Twój ruch i pozwala zarabiać więcej. Pobierz MagPlus już dziś i przekonaj się sam!

Pobierz teraz

 

2. Astra

astra

Bardzo szybko motyw wspierający AMP, zdecydowanie najszybszy z tego zbioru. Do tego całkowicie za darmo. Jest również bardzo lekki. Za pomocą kilku kliknięć możesz stworzyć piękną stronę swojej firmy. Jednym kliknięciem zaimportuj stronę startową, do wyboru masz szablon z praktycznie każdej branży. A nawet jeśli działasz w nietypowej niszy, to możesz zasugerować twórcom Astry, aby wykonali taki szablon.

Pobierz teraz

 

3. Hestia

hestia_motyw

Dobry i szybki motyw, który łatwo się edytuje, a do tego jest za darmo do pobrania z repozytorium WordPress. Zoptymalizowany kod źródłowy i przemyślane znaczniki kodu zapewniają standardową wydajność w branży i bezproblemową optymalizację SEO bez dodatkowych wtyczek.

Pobierz teraz

 

4. Divi

Darmowy motyw WordPress

Divi to świetne narzędzie do tworzenia prostej jak i zaawansowanej strony. Mnóstwo możliwości edycji motywu pozwoli Ci go dostosować idealnie do swoich potrzeb. Prostą metodą przeciągnij i upuść wykonasz w zasadzie wszystko, nie ma w ogóle potrzeby zaglądać w kod strony. Motyw zawiera ponad 40 elementów takich jak: formularze, galerie, przyciski. Dodatkowo ponad 100 gotowych układów jeszcze bardziej uprości tworzenie każdej strony.

Pobierz teraz

 

5. Fona

Fona

Jeśli chcesz stworzyć dobry sklep internetowy upewnij się, że wybrałeś motyw AMP dzięki któremu zapewnisz swoim klientom najbardziej niesamowite i oszałamiające zakupy online. Jednym z takich narzędzi jest Fona, wyposażona we wtyczkę WooCommerce, aby ułatwić proces budowy porządnego sklepu internetowego. Dzięki wszechstronności i wysokiej elastyczności motywu Fona, nisza i branża, w której działasz, nie mają znaczenia. Narzędzie dostosowuje się do wszystkich Twoich potrzeb i robi to bez wysiłku.

Pobierz teraz

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?