WEBP – Konwersja obrazów w 3 minuty

Jeśli chcesz zadbać o SEO swojej witryny, powinieneś ograniczyć maksymalnie wagę witryny. Nie dlatego, że ma to bezpośredni wpływ, ale dlatego, że szybkość ładowania jest cechą bardzo cenioną przez główne wyszukiwarki.

Jeżeli Twoja strona jest zbyt ciężka, z wieloma obrazami w wysokiej jakości, to szybkość ładowania strony znacznie spadnie. Konieczne w takiej sytuacji jest ograniczenie zasobów, (wcześniej wspomniane obrazy). Zazwyczaj używane formaty w internecie to PNG, JPG, GIF lub rzadziej SVG. Jest jednak lepszy wybór, który waży bardzo mało i którego kompresja nie wpływa na jakość obrazu.

W tym artykuły nauczę Cię jak przekonwertować wszystkie obrazy z Twojej witryny na format WEBP. Zaczynajmy!

Informacje wstępne o WEBP

W 2010 roku został uruchomiony nowy format obrazu o nazwie WEBP. Jest to najlżejszy format obrazu, obsługuje animacje, przezroczystość i czas kompresji jest maksymalnie skrócony. Posiada zatem zalety JPG, PNG i GIF.

Jest własnością Google i początkowo format ten działał jedynie na Chrome. Dziś działa bez problemu na wszystkich głównych przeglądarkach.

Jak przekonwertować obrazy na WEBP?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Imagify . Aby to zrobić, przejdź do sekcji Wtyczki w swoim kokpicie WordPress i wybierz opcję Dodaj nową, następnie wyszukaj wtyczki, zainstaluj i aktywuj.

webp-imagify-download

Pamiętaj aby przed każdą zmianą wykonać kopie zapasową swojej strony.

Przejdź w swoim kokpicie kolejno do: Ustawienia > Imagify

imagify-ustawienia

Teraz kliknij „CREATE A FREE KEY” i podaj swojego emaila na który otrzymasz klucz API potrzebny do konfiguracji wtyczki.

Otrzymany klucz API wklej w miejsce „ENTER YOUR KEY BELOW”

W zakładce Optimization zaznacz „Create webp versions of images” oraz „Display images in webp format on the site” i zapisz zmiany.

Mam nadzieje że pomogłem Ci jeszcze bardziej zoptymalizować Twoją stronę na WordPress! Pamiętaj o pozostawieniu komentarza pod artykułem!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?