Szybkość strony – 4 narzędzia do pomiaru

Chciałbyś sprawdzić szybkość strony? Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że szybkość witryny wpływa bezpośrednio na odbiór przez użytkownika. Powolna strona traci klientów i negatywnie wpływa na SEO, ponieważ wyszukiwarki również zwracają uwagę na prędkość Twojej witryny.

Pamiętaj, że bez odpowiedniego hostingu nie osiągniesz zadowalających efektów. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to wybór najlepszego hostingu dla WordPress.

Ale jak sprawdzić szybkość witryny, a przede wszystkim skąd wiedzieć, jakie elementy ją spowalniają? W tym artykule pokażę Ci kilka narzędzi, które przydadzą się do analizy szybkości Twojej witryny.

Przetestuj szybkość strony w kilka minut

Pingdom

szybkość strony - pingdom

Dzięki Pingdom będziesz mógł poznać czas odpowiedzi z serwerem oraz otrzymasz cały spis wskazówek jak poprawić wynik swojej witryny.

Możesz zbadać wszystkie części strony internetowej, aby posortować i przefiltrować listę wynikową na różne sposoby, aby zidentyfikować problemy z wydajnością strony internetowej.

Wszystkie testy są przeprowadzane za pomocą prawdziwych przeglądarek internetowych, dzięki czemu wyniki dokładnie odpowiadają doświadczeniom użytkownika końcowego.

WEBPAGETEST

webpagetest

To najbardziej kompletne narzędzie internetowe, które dostarcza bardzo istotnych informacji o zachowaniu ładowania Twojej witryny, a także najbardziej skomplikowane.

Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać adres URL i wybrać lokalizację testu oraz przeglądarkę. Ponadto w opcjach zaawansowanych można uruchamiać różne testy (maksymalnie do 9), symulować połączenie użytkownika i zachować poufność wyników. Następnie wystarczy nacisnąć opcję „Rozpocznij test”.

Najlepiej przeprowadzić kilka testów i wybrać najbardziej reprezentatywny. Zwykle miernik „Czas ukończenia dokumentu” jest traktowany jako odniesienie do wyboru mediany i możliwości wyboru testu, który weźmiesz jako próbkę do zbadania swojej witryny.

PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights to narzędzie internetowe Google używane do identyfikowania problemów z wydajnością sieci w witrynach. Chociaż są one głównie związane z technicznymi problemami SEO, narzędzia analizują również witrynę pod kątem doświadczenia użyt

Jego działanie jest proste: możesz wpisać adres URL i po kilku sekundach zwróci stronę z wynikami dotyczącymi działania serwisu. Na górze będzie ogólna forma punktacji, która jest średnią z wielu czynników. Poniżej zobaczysz szczegółowe informacje o tym, co naprawdę wpływa na szybkość strony.

Skala odczytu obejmuje zakres od 0 do hipotetycznej 100. Dostępne są dwie zakładki, jedna dla telefonów komórkowych i jedna dla komputerów.

GTmetrix

gtmetrix

Platforma ta oprócz oferowania nam informacji o czasie wczytywania naszej strony internetowej wskazuje również całkowitą wagę analizowanej strony, a nawet ilość wywołań wykonanych na serwerze. GTMetrix ocenia adresy URL i nadaje im ocenę na podstawie stopnia optymalizacji, biorąc pod uwagę szybkość jako główny czynnik.

Jednym z wyróżniających elementów tej platformy jest to, że ma już dobrze zdefiniowane zasady, takie jak te z testu prędkości Google, a także segmentuje analizę według elementów obciążenia, punktów opóźnienia i dokładnych ocen liczbowych.

Nie zapomnij zostawić komentarza pod artykułem!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wordpress - Szybki start

Zgarnij darmowego ebooka!

Zapisz się i odbierz ebooka – Dochodowy Blog – Szybki Start

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej dowiesz się w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek?